Doświadczenie Sprzedaż firmy

Peak Proteins

Klient

client-logo

Transakcja

Sprzedaż 100% udziałów

Inwestor

investor-logo

Data

2022

Doradztwo kapitałowe dla właścicieli Peak Proteins przy sprzedaży 100% udziałów spółki do Sygnature Discovery

Translink Corporate Finance w Wielkiej Brytanii doradzał dynamicznie rozwijającej się firmie badawczej Peak Proteins przy sprzedaży 100% udziałów wiodącej niezależnej firmie Sygnature Discovery, która zajmuje się opracowywaniem leków i usługami nieklinicznymi.

Peak Proteins jest dynamicznie rozwijającą się firmą świadczącą trzy kluczowe usługi: opracowywanie odczynników białkowych dostosowanych do potrzeb klienta, dostarczanie informacji o strukturze białek z wykorzystaniem krystalografii rentgenowskiej oraz spektrometrię masową białek.

Peak Proteins będzie kontynuowała swoją działalność w nowym obiekcie badawczym w Macclesfield, w pobliżu zakładu Sygnature w Alderley Edge. Po transakcji sprzedaży 100% udziałów zespół zarządzający Peak Proteins pozostanie w firmie.

Przejęcie zwiększy wewnętrzy potencjał Sygnature w zakresie rozwoju leków, tym samym przełoży się na korzyści dla projektów partnerskich i przyszłych pacjentów. Peak Proteins od kilku lat ściśle współpracuje z Sygnature Discovery, a firmy wspólnie wspierały kilka zintegrowanych programów odkrywania leków.

Przejęcie jest częścią strategicznego planu Sygnature, który zakłada ciągłe inwestowanie w rozbudowę możliwości odkrywania leków. Steve Young, wiceprezes Sygnature Discovery ds. rozwoju biznesu, mówi: "Doświadczenie Peak Proteins będzie doskonale współgrało z naszymi możliwościami w zakresie HTS (Health Technology Solutions / rozwiązań w zakresie technologii medycznych) i biofizyki. Ich światowej klasy doświadczenie w krystalografii białek wzmocni nasze działania w zakresie przesiewania i analizy, jak również nasze prace w zakresie projektowania leków w oparciu o strukturę białek."

Mark Abbott, dyrektor generalny Peak Proteins, stwierdził: "Zawsze ceniliśmy wsparcie Sygnature Discovery i jesteśmy niezwykle zadowoleni, że dołączamy do ich firmy. Umożliwi nam to bliższą współpracę nad zintegrowanymi projektami, wykraczającymi poza naszą istniejącą bazę klientów na całym świecie, którym dostarczamy zarówno białka, jak i informacje strukturalne o białkach w bardzo szerokim zakresie."

Transakcja ta stanowi czwarte przejęcie, którego Sygnature Discovery dokonało w ciągu ostatnich czterech lat, a pierwsze od czasu, gdy Five Arrows Principal Investments dokonało znaczącej inwestycji kapitałowej w spółkę w 2021 roku.

Prezes Sygnature Discovery, Simon Hirst, stwierdził: "Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Peak Proteins i jego utalentowanych naukowców w rodzinie Sygnature. Skuteczny dostęp do wysokiej jakości białek jest często główną przeszkodą w projektach, a informacje o strukturze białek są nadal złotym standardem, jeśli chodzi o projektowanie leków. Ściślejsza integracja Peak Proteins z naszymi projektami przełoży się w ogromnym stopniu na szybszy postęp prac."

 


Interesuje Państwa sprzedaż firmy lub przejęcie firmy?
Informacje o tym, jak przeprowadzamy takie projekty, uzyskacie Państwo na naszej stronie lub w bezpośredniej rozmowie, do której zapraszamy. Skontaktuj się z nami.

Informacja o spółce

client-logo

Peak Proteins został założony w 2014 roku przez naukowców wywodzących się wcześniej z zespołów biochemii białek i biologii strukturalnej AstraZeneca. Kierowana przez CEO, Marka Abbotta, firma zatrudnia obecnie 35 osób, z których większość to naukowcy. Jej podstawowe specjalizacje obejmują technologie badania ekspresji i oczyszczanie białek, krystalografię białek, określanie struktury białek i usług spektrometrii mas.

peakproteins.com

Informacja o inwestorze

client-logo

Sygnature Discovery jest wiodącą, niezależną firmą zajmującą się odkrywaniem leków i usługami nieklinicznymi. Firma, wspierana przez kapitał prywatny, posiada w pełni wyposażone zaplecze badawcze w Wielkiej Brytanii, w którym pracuje ponad 400 naukowców (ponad 80% z nich posiada tytuł doktora), oraz biura w Stanach Zjednoczonych w Cambridge (Massachusetts) i South San Francisco (Kalifornia).

www.sygnaturediscovery.com