Usługi

Świadczymy najwyższej jakości usługi doradcze związane z generowaniem wartości dla spółek i ich właścicieli.

Zobacz transakcje
scroll-down

Specjalizujemy się w projektach transakcyjnych związanych ze sprzedażą udziałów w spółkach. Zazwyczaj przedmiotem sprzedaży jest 100% akcji/udziałów lub większościowy pakiet kontrolny. Nabywcami są firmy z branży, fundusze private equity lub inwestorzy prywatni.

Sprzedaż spółki jest procesem bardzo złożonym. W historii spółki jest to przełomowe wydarzenie. Z punktu widzenia dotychczasowych właścicieli to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Dlatego nie ma w nim miejsca na naukę i eksperymenty.

Liderzy rynku rosną w wyniku udanych przejęć i połączeń z innymi firmami. Obecnie w wielu branżach trwa proces konsolidacji, spowodowany rosnącą konkurencją oraz dojrzewaniem rynku. Prognozuje się, że proces ten będzie się nasilał.

Pomagamy firmom i inwestorom, którzy:

  • planują przejęcie lub połączenie z innymi spółkami w celu osiągnięcia szybszego wzrostu dotychczas prowadzonego biznesu
  • chcą zainwestować kapitał w nowe spółki i przedsięwzięcia

Asystujemy w całym procesie przejęcia lub połączenia. Nadzorujemy i koordynujemy wszelkie prace pomocnicze, związane z obsługą prawną i podatkową.

quote

Jestem bardzo wdzięczny zespołowi Holon za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie tego złożonego procesu. Kluczem do sukcesu okazał się szeroki dostęp Holon-Translink do zagranicznych inwestorów, dzięki temu nasza firma rodzinna przeszła w najlepsze możliwe ręce, gwarantujące przyszły rozwój i bezpieczeństwo. Jednocześnie dzięki kreatywności Holon w szukaniu rozwiązań i umiejętność przezwyciężania problemów byliśmy w stanie wynegocjować bardzo korzystne warunki transakcji. Nasz sukces nie byłby możliwy bez pełnego wzajemnego zaufania.

Marcin Bąk
Właściciel, CEO, Spedimex Sp. z o.o.
quote

Wraz z doradcami firmy Holon-Translink udało nam się wypracować optymalne rozwiązanie umożliwiające nie tylko sprzedaż firmy do globalnego koncernu na bardzo dobrych warunkach, ale też udaną sukcesję. Moi synowie pozostają w biznesie jako jednocześnie współwłaściciele firmy i menadżerowie wysokiego szczebla w globalnej organizacji. Dzięki temu mam poczucie, że nasz wieloletni know-how będzie jeszcze lepiej wykorzystany, a fuzja z globalnym graczem zapewni zarówno szansę na szybszy rozwój, jak też stabilność.

Jarosław Malinowski
Właściciel, CEO, FOX Recykling Sp. z o.o.
quote

Dzięki aktywnym działaniom zespołu Holon i zaangażowaniu biur Translink CF, w szczególności oddziału francuskiego, znaleźliśmy odpowiedniego inwestora i partnera dla dalszego rozwoju JCommerce. Integracja z Inetum Polska to szansa rozwoju dla naszych pracowników, rozbudowa oferty dla klientów i nowe wyzwania dla kadry kierowniczej. Mimo złożoności procesu doświadczenie negocjacyjne Holon umożliwiło osiągnięcie końcowego sukcesu.

Piotr Zyguła
Właściciel, CEO, JCommerce
quote

To był udany proces poszukiwań inwestora strategicznego w burzliwych czasach. Dzięki głębokiemu doświadczeniu transakcyjnemu i zagranicznym kontaktom zespołu Holon-Translink znaleźliśmy optymalnego partnera do przeprowadzenia procesu sukcesji i przyszłego rozwoju Eletrotermex.

Janusz Mielnicki
Właściciel, CEO, Elektrotermex Sp. z o.o.
quote

Firma Holon jest ogromnie doświadczona w doradzaniu przedsiębiorcom w kontaktach z inwestorami finansowymi. Jej zespół odegrał niezastąpioną rolę na każdym etapie transakcji Akomex. Skutecznie pomógł doprowadzić do porozumienia, które pozwoliło wszystkim stronom osiągnąć swoje podstawowe cele.

Dawid Walendowski
Partner Zarządzający, Highlander Partners
quote

Holon pokazał nam alternatywne ścieżki wzrostu wartości firmy i zarekomendował najlepszą. Dziś widzimy, że skierowanie nas ku rynkowi private equity postawiło spółkę w najwyższej lidze biznesowej. Dla nas Holon to po prostu zespół profesjonalnych i godnych zaufania ludzi.

Krzysztof Koniecko
Właściciel, Dystrybucja Polska Sp. z o.o.
quote

Pracowaliśmy z Holon wielokrotnie, raz po tej samej a raz po przeciwnej stronie barykady. W obu przypadkach wykazali najwyższy poziom profesjonalizmu, etyki zawodowej a przede wszystkim rzadką umiejętność dokańczania rzeczy niemożliwych.

Przemek Szczepański
Founding Partner, Syntaxis Capital
quote

Holon odegrał kluczową rolę w trudnym procesie przeprowadzenia transakcji sprzedaży naszych kawiarni, uzyskania najlepszej ceny i pozyskania renomowanego inwestora. Nasze uznanie wzbudziła ich skuteczność i wysoka kultura biznesowa w prowadzeniu negocjacji.

Jan Rogoń
CFO, Tchibo Polska Sp. z o.o.

Przeprowadzamy projekty związane z finansowaniem rozwoju spółki lub finansowaniem projektów inwestycyjnych. Inwestycja finansowana jest zazwyczaj w drodze podwyższenia kapitału, pożyczki mezzanine lub długu bankowego, albo kombinacji tych instrumentów.

Nasze usługi realizujemy kompleksowo. Bierzemy odpowiedzialność za cały proces. Nadzorujemy i koordynujemy wszelkie prace pomocnicze, związane z obsługą prawną i podatkową.

Pomagamy w ratowaniu lub odzyskaniu płynności finansowej, naprawie pasywnej strony bilansu i poprawie długoterminowej struktury finansowania spółek.

Jest to najczęściej efektem pozyskania dodatkowego finansowania służącego odbudowie kapitału obrotowego, refinansowania istniejącego długu oraz wzmocnienia kapitałowego spółki. Często wiąże się to ze sprzedażą części działalności, koncentracją na podstawowej działalności firmy, pozyskaniem nowych inwestorów do spółki oraz refinansowaniem długu bankowego.
Nasze usługi realizujemy kompleksowo. Służymy pomocą w negocjacjach ze wspólnikami, obligatariuszami, bankami i innymi interesariuszami.

Przeprowadzamy transakcje wykupu spółek przez grupy menadżerów. Pomagamy przygotować projekt z punktu widzenia wymagań i potrzeb dostarczycieli kapitału oraz długu.

Pozyskujemy inwestorów kapitałowych oraz banki finansujące transakcję. Operacje typu LBO/MBO (Leverage Buy Out  /  Managament Buy Out) polegają na wykupie przedsiębiorstwa przez inwestorów zewnętrznych lub członków zarządu spółki za pieniądze pochodzące z kredytu. Z tego powodu wysokość kapitału jaki musi zaangażować przejmujący jest niska. Wynosi zwykle od 10 - 25% wartości całej transakcji. Zadłużenie "przenoszone" jest następnie na spółkę-cel LBO i spłacane wciągu kilku, 5 - 6 lat z zysków, a ściślej mówiąc z wolnych przepływów finansowych, jakie ta spółka wypracuje. Tak w dużym skrócie można opisać operację wykupu lewarowanego przedsiębiorstwa.