Doświadczenie Sprzedaż firmy

Studeo

Klient

client-logo

Transakcja

Sprzedaż pakietu większościowego

Inwestor

investor-logo

Data

2022

Doradztwo kapitałowe dla właścicieli Studeo przy pozyskaniu inwestora strategicznego Klett Group - jednego z liderów rynku wydawnictw edukacyjnych

Translink Corporate Finance działał jako wyłączny doradca transakcyjny właścicieli fińskiej firmy z branży ed-tech, Studeo, przy sprzedaży większościowego pakietu udziałów globalnemu wydawcy materiałów edukacyjnych Klett Group. Dzięki tej transakcji Studeo uzyska dostęp do dodatkowych zasobów na potrzeby wydawania materiałów edukacyjnych i rozwoju firmy. 

"Jesteśmy podekscytowani faktem, że Studeo staje się częścią międzynarodowej Grupy Klett. Każde przejęcie daje nam inspirujące możliwości uczenia się nowych rzeczy i rozwoju. Zakup większościowego pakietu akcji Studeo jest dla nas spełnieniem marzeń i cieszymy się, że możemy służyć nauczycielom, uczniom i ich opiekunom w Finlandii. Dla nas to wspaniała okazja, aby uczyć się od najbardziej inspirującego systemu edukacji na świecie" - powiedział David Klett z Klett Group.

Jako nabywca i inwestor, Klett Group będzie zaangażowany w rozwój Studeo i rozwijanie jakości, dostaw i sprzedaży cyfrowych materiałów edukacyjnych razem ze Studeo. Nowy właściciel zapewnia Studeo unikalny i zgromadzony przez dziesięciolecia know-how o rynku materiałów edukacyjnych w ponad 20 krajach.

"Zespół Studeo od kilku lat wykonuje świetną pracę w zakresie rozwoju cyfrowych materiałów edukacyjnych. Dzięki bezkompromisowemu podejściu udało nam się podnieść poziom cyfrowych materiałów edukacyjnych w fińskich szkołach i pchnąć całą branżę do przodu. Cieszymy się, że znaleźliśmy partnera, który dzieli podobny świat wartości i chęć tworzenia rozwiązań lepiej wspierających uczenie się i nauczanie. Jako część rodziny Klett staliśmy się jeszcze silniejsi, aby móc uczynić Studeo międzynarodowym sukcesem" - podsumował Jukka Meklin, prezes Studeo.

Założyciel i główny właściciel firmy, Oskari Lehtonen, oraz inwestorzy, którzy wspierali firmę na wczesnym etapie jej rozwoju, w związku z transakcją sprzedadzą większość swoich udziałów Grupie Klett. Zarząd firmy (Jukka Meklin, Mari Soikkeli, Tuukka Toivonen i Miikka Salavuo) pozostanie właścicielem części firmy po transakcji i będzie nadal sprawował swoje funcje zarządcze. 

"Rola Translink jako doradcy przy sprzedaży była dla nas niezwykle ważna w realizacji transakcji. Zespół Translink był bardzo profesjonalny, elastyczny i potrafił znaleźć rozwiązania nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Z punktu widzenia zarządu Translink był nieocenioną pomocą" - powiedział Jukka Meklin, prezes zarządu Studeo.

"Jestem bardzo zadowolony z pracy Translink: projekt został elegancko zrealizowany pomimo trudnej sytuacji rynkowej, a w trakcie całego procesu czułem, że jesteśmy w sprawnych rękach. Ponadto, międzynarodowe biura Translink wprowadziły do procesu wielu dobrych międzynarodowych inwestorów" - podsumował Oskari Lehtonen, założyciel i największy udziałowiec Studeo.


Interesuje Państwa sprzedaż firmy lub przejęcie firmy?
Informacje o tym, jak przeprowadzamy takie projekty, uzyskacie Państwo na naszej stronie lub w bezpośredniej rozmowie, do której zapraszamy. Skontaktuj się z nami.

Informacja o spółce

client-logo

Studeo to rozwijająca się fińska firma z branży ed-tech. Jej działalność koncentruje się na cyfrowych materiałach edukacyjnych i interaktywnych platformach edukacyjnych. Firma Studeo osiągnęła swój sukces dzięki opracowaniu unikalnej usługi, która łączy wysokiej jakości cyfrowe materiały edukacyjne, projekty pedagogiczne i technologię opracowaną przez Studeo. Firma rozwijała się z zyskiem, a dziś jej roczny obrót wynosi ponad pięć milionów euro.

www.studeo.fi

Informacja o inwestorze

client-logo

Grupa Klett jest jedną z wiodących firm edukacyjnych w Europie. 125-letnia niemiecka firma rodzinna, Klett zatrudnia 9 441 osób na całym świecie, działa w 19 krajach i jest właścicielem przedszkoli, szkół, a także ponad 40 firm wydawniczych.

www.klett.de